Kolorowo i ludowo w Wielkopolsce!

„Ten festiwal, a odbywa się on już po raz dziewiąty jest fragmentem ważnej kultury, która łączy narody. Bardzo się cieszę, że takie inicjatywy obok wydarzeń sportowych czy naukowych są na uczelni podejmowane” – powiedział profesor Tomasz Łodygowski, rektor Politechniki Poznańskiej na spotkaniu inaugurującym IX Festiwal Sztuki Ludowej.

Podobnie jak w minionych latach tegoroczny Festiwal odbył się z inicjatywy Uczelnianego Centrum Kultury Politechniki Poznańskiej, oraz Towarzystwa Poligrodzianie. Od piątku do niedzieli (21-23.08.2015) mieszkańcy Gniezna, Konina i Lusowa mieli okazję podziwiać występy zespołów ludowych z całej Europy. W ramach tegorocznego Festiwalu mogliśmy zapoznać się z folklorem: Holandii, Grecji, Białorusi, Cypru, Turcji, Słowacji i Macedonii. Gościem specjalnym była formacja Weseli Galicjanie z Ukrainy zamykająca koncert finałowy w Lusowie.

Minione trzy dni mieszkańcy Wielkopolski spędzili niezwykle kolorowo i tanecznie… No i z całą pewnością na ludowo jako, że występy samych artystów wzbogacały warsztaty taneczno-muzyczno-wokalne oraz jarmark z lokalnymi wyrobami rękodzielniczymi.

Projekt wsparł Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Gmina Tarnowo Podgórne, Urząd Miasta Gniezna oraz Starostwo Powiatowe w Poznaniu.

Partner Strategiczny

Partner Wspierający

Partner Techniczny