„Poligrodzianie” koncertowali dla dzieci w murach Politechniki Poznańskiej

13 grudnia o godzinie 18:00 Aula Magna Centrum Wykładowego przy ulicy Piotrowo 2 odbył się doroczny Koncert Świąteczny pt. „Bajki Babci Jadzi”, gdzie gwiazdami wieczoru byli tancerze i muzycy Zespołu Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej „Poligrodzianie”. W swoim występie nawiązywali do znanych i lubianych przez wszystkich bajek takich jak „Kot w butach”, „Jaś i Małgosia” czy „Czerwony Kapturek”. Warto wspomnieć, iż w tym roku na widowni zasiadali m.in. wychowankowie domów dziecka z Kórnika, Bodzewa, Szamocina, podopieczni świetlicy terapeutycznej z Murowanej Gośliny i Centrum Animacji Kultury z Międzychodu oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 63 w Poznaniu. Byli oni specjalnymi gośćmi koncertu, który odbył się pod patronatem Jego Magnificencja Rektora prof. dr hab. inż. Tomasza Łodygowskiego.

Baba Jaga i Kot w butach na jednej scenie?! – nietrudno sobie wyobrazić reakcję naszych milusińskich na ten wyjątkowy bajkowy kogel-mogel. Dzieci z wypiekami na twarzy śledziły poczynania swoich ulubieńców, a rodzice uśmiechnięci obserwowali jak szczęście maluje się na ich malutkich buziach. Część z nich sama zapewne powróciła do czasów, kiedy po raz pierwszy odwiedzała piernikową chatkę albo babcię Czerwonego Kapturka.

Nigdy nie przestajemy być po części dziećmi – ten grudniowy wieczór był najlepszym tego dowodem, bo gdy światła auli zgasły, a koncert rozpoczął się na dobre to tak naprawdę trudno było odróżnić dzieci od dorosłych. Wszyscy bowiem bawili się równie wspaniale. A skoro Gwiazdka tuż tuż to nie mogło zabraknąć i śpiewania kolęd… No i drobnych prezentów dla najmłodszych, które rozdawał oczywiście sam Św. Mikołaj przy drobnym wsparciu pomocnych aniołków.

Partner Strategiczny

Partner Wspierający

Partner Techniczny